• lepene-nosniky

[recaptcha]

Kancelář a sklad trámů BSH

Nabízíme lepené konstrukční hranoly – BSH.

 ul. Náchodská 3035, 193 00 Praha 20, Horní Počernice


Po-Pá
9:00 – 18:00 ( Sklad )
9:00 – 17:30 ( Výdej zboží ze skladu )
9:00 – 17:00 ( Fakturace a Pokladna)
13:00 – 14:00 ( Polední přestávka)


 +420 602 772 682

 sibmodrin@seznam.cz

Pokud si stavíte na venkově dům z lepených hranolů, zkuste se zamyslet také nad tím, že z přírodního materiálu by mohl být i strop. Doposud je pořád běžné, že stropy jsou tvořeny železobetonovými nebo ocelovými konstrukcemi. V současnosti se ale začínají čím dál tím častěji používat BSH hranoly ze sibiřského modřínu.
Použití přírodních materiálů při stavbě venkovského domu nemá nic společného s módou, jde o snahu vrátit se k přírodě. Z kamenných džunglí měst utíkáme ven právě proto, abychom si užili přírody – nadechli se z plných plic, prošli se bosi po zelené trávě nebo si zadováděli s dětmi na panensky bílém sněhu.
Lepené hranoly se vyrábí z vysušených a opracovaných lamel, které se slepují pomocí lisu. Z těchto trámů se budují stropní konstrukce a mohou zde nahradit železobeton a ocel. Konstrukce jsou pevné díky vlastnostem modřínu a je známo, že modřín svými vlastnostmi předčí i takový materiál jako je dubové dřevo (pevnost a odolnost vůči hnilobě). Modřínové dřevo je bohaté na smůlu, která dokáže výborně vzdorovat vodě i hmyzu. Časem se stává ještě pevnějším. A tak vám modřínové trámy při stavbě stropu vše značně zjednoduší, aniž by se snížila pevnost celé konstrukce. Hranoly BSH mohou být použity i na krov sklonitých střech.
Modřínové hranoly mají použití jako nosné prvky nejrůznějších konstrukcí, například opěrné sloupy. Lepené hranoly mohou být zapuštěny i do země a nehrozí, že by začaly hnít. Aby se prodloužila jejich životnost, úplně stačí, když se konec, který přijde do země, napustí použitým strojním olejem.