• lepene-nosniky

Výroba lepených trámů ze sibiřského modřínu

Naše standardní výroba lepených trámů ze sibiřského modřínu je vždy v pohledové kvalitě (mezinárodní označení BS11).

lepené dřevěné konstrukcí
dřevěný hranol

Lepené dřevěné trámy odpovídají špičkové kvalitě a jsme schopni Vám vyrobit a dodat trámy lepené podle Vašich požadavků. 

Jsme schopni pro Vás vyrobit nadstandardní rozměry a splnit všechny požadavky na kvalitu materiálu a profilu.

Můžeme dodávat:
lepené trámy KVH, klasický, spojené jenom v délce
lepené dřevo LLD, hoblované a nefrézované
konstrukční hranoly BSH, hoblované a nefrézované
lepené trámy BSH nebo LLD, frézované (profilované na spoj)


Zaručujeme nejnižší ceny v ČR na modřínové lepené dřevo a garantujeme, že neobchodujeme s modřínem evropským. Sibiřský modřín nelze srovnávat s modřínem evropským. Název je téměř shodný, ale vlastnosti se liší. Sibiřský modřín je tvrdé, poměrně pružné a velmi trvanlivé dřevo. Jeho pevnost je dvakrát vyšší než u dřeva smrkového.

K výrobě lepené dřevěné konstrukcí používáme:

lepené hranoly

• Vlhkost lamel je 8 – 10 %
• Dřevo, které používáme k výrobě, těží se na území Sibiři (Rusko). Vzhledem k tomu, že stromy rostou ve velmi chladném prostředí, dřevo z tohoto regionu je o 30-40 % pevnější než evropské.

Pokud budete mít zájem o naše výrobky, v objednávce uveďte:
• rozměry výrobků (tloušťka, šířka, délka)
• množství (m3, ks)
• jakost (kvalita)
• technické podmínky (třída) pro lepené výrobky BSH a KVH
• místo určení zásilky (jsme schopni zajistit Vám dopravu)

V každém konkrétním případě jsou naši manažeři připraveni probrat Vaší objednávku a předložit Vám naše možnosti. V ceníku jsou uvedené pouze standardně používané trámy z nabídky našeho lepeného sortimentu ze sibiřského modřínu – KVH, BSH, DUO, TRIO, LLD. Každý zákazník, který odebírá lepené trámy, potřebuje ke stavbě specifické rozměry. Přijímáme zakázky i na dřevěné trámy nadstandardních rozměrů. Dodáváme je ve velmi krátké lhůtě.

Druhy dřeva používané na výrobu lepených hranolů

Aby měl konečný výrobek opravdu vysokou pevnost, používá se dřevo sibiřského modřínu nebo dubu. Jako příklad můžeme uvést lepené trámky, ze kterých se vyrábí velmi kvalitní okenní rámy.

Stromy, které vyrůstají v podstatně chladnějším podnebí, jsou považovány za kvalitnější, než je „obyčejné“ dřevo.  Když porovnáme lepený hranol ze sibiřské borovice, vyrůstající v drsných podmínkách tajgy, s řezivem z borovice evropské, jednoznačně vyhrává sibiřský druh. Ze stejného důvodu se na výrobu velmi pevných trvanlivých BSH hranolů a dalších kvalitních výrobků používají sibiřský modřín.

Jak a kde se různé druhy materiálů používají a kolik mohou přibližně stát, o tom povíme při telefonickém nebo osobním jednání.